SQL100-16 Three Phase Diode AC Input Output 100A 1600V Bridge Rectifier Generator Rectifier Module
★★★★★ 4.2 66 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by page.tiemme.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Diodes==========Hign-concerned Chemical : NoneModel Number : SQL100-16Customization : AvailableCooling Method : Fan Cooling, Heatsink Cooling, Natural CoolingInput Voltage : 380V +/-15% up and Down
  • Diodes
Brand CJDXQO
Model CJDXQO
Exterior Brushed
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer CJDXQO
Item model number CJDXQO
Product Dimensions 11.81 x 7.87 x 3.94 inches
Manufacturer Part Number CJDXQO
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
66 ratings | 27 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (51)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (7)